Garanti ve İade Koşulları
Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Ürün İade Koşulları
Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 5 iş günü (beş) içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurarak iade etmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 5 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
Alıcı, ürün tesliminden itibaren 14 gün (on dört) içinde cayma hakkına sahiptir.Ürünün kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün (yedi) içinde ürün bedelinin ALICInın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur.


Ürün İade Aşamaları
  1. Siparişinizle birlikte size gönderilmiş olan "İade/değişim formu" doldurulup,
  2. İade etmek istediğiniz ürünlerinizi kargoda zarar görmeyecek şekilde paketleyerek, 0264 540 54 01 'dan destek hattıyla iletişime geçin.
  3. Ürünleriniz elimize sağlam bir şekilde ulaştıktan sonra, iade işlem işleminiz yapılarak, sipariş durumunuz "iade edildi" olarak gözükecektir. 
  4. Bu aşamadan sonra iade talebi ödeme yapmış olduğunuz bankaya bildirilmiş olacaktır.  

Ürün İptal Aşamaları
  1. deselans.com.tr adresinden üye girişi yaparak "siparişlerim" sayfasına gelin.
  2. Listelenen siparişlerinizden iptal etmek istediğiniz sipariş satırının en sağ stünunda yer alan "iptal et" butonuna tıklayın.
  3. Siparişinizi iptal etmek istediğinizi doğrulayın ve siparişinizi iptal etme işlemini tamamlayın. 
  4. Bu işlem sonrasında sipariş durumunuz "İptal Onayı (Müşteri İptal Etti)" olarak gözükecektir. 
  5. Talebinizi inceledikten sonra sipariş durumunu "iptal talebi alındı" şeklinde güncellenir.
  6. İptal işleminiz tamamlanıp ücret iadesi bankanıza bildirikten sonra sipariş durumunuzu "İptal Edildi" olarak görebilirsiniz.

Deselans Çağrı Merkezi: 0264 540 01 54
Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi: 444 99 99

MAZZİVA DIŞ TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.
Ozanlar mah. Ünal Ozan cad. No:19 Adapazarı/Sakarya

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.